Ana Menü

 anasayfa

 hakkımızda

 yönetim kurulu

 resim galerisi

 şehitlerimiz

 gazilerimiz

 Organizasyonlar

 hesap numaraları

 faaliyetlerimiz

 iletişim

 

 

 

 Duyurular

›Web Sayfamız Yayına Başlamıştır.

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği web sayfası 08.05.2007 tarihinde yayına başlamıştır.


›Web Sayfamız Yayına Başlamıştır.

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği web sayfası 08.05.2007 tarihinde yayına başlamıştır.


›Web Sayfamız Yayına Başlamıştır.

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği web sayfası 08.05.2007 tarihinde yayına başlamıştır.

 
 
 

 

 Anket

Web sayfamızı beğendinizmi?

İdare Eder

Kötü

Güzel

Çok Güzel

  

 

 

 

İstatistikler

 Hoşgeldiniz,  Ziyaretçi

Ziyaretçiler:

Online Ziyaretçi:  2 
  Diğer Ziyaretçi:  346208 
  Bugün Ziyaret Eden: 37502
 
Toplam:  383710 
 
SİVAS´TA ŞEHİDİMİZE ACI VEDA
 

 SİVAS´TA ŞEHİDİMİZE ACI VEDAAnkara’da Kara Havacılık Okul Komutanlığı’ndan gece eğitimi için uçuşa çıkan UH-1 model askeri helikopterin Gölbaşı İlçesi Tuluntaş Köyü yakınlarında düşmesi sonucu şehit olan pilotlardan Sivaslı 29 yaşındaki Kara Pilot Üsteğmen Şükrü Pürlü’nün cenazesi, Sivas Asker Hastanesi morgundan alınarak, şehidin baba evi önüne getirildi.

Şehidin cenazesinin getirilmesi sırasında toplanan yakınları ve vatandaşlar, gözyaşlarını tutamadı. Evin önüne getirilen cenazeye sarılan yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Şehidin annesi Neşe Pürlü de tabuta sarılarak ağladı. Acılı anneyi şehidin birliğinden gelen yakın silah arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Bir süre burada bekletilen cenaze daha sonra Ulu Cami’ye götürüldü.

KOLORDU KOMUTANI ŞEHİT BABASININ ELİNİ TUTTU

Ulu Cami’de öğlen namazının ardından şehit için cenaze namazı kılındı. Cenazeye siyasilerle beraber Kolordu Komutanı Korgeneral Galip Mendi, Vali Ali KOLAT, 5’inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Muammer Bayram, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanımız Mustafa HIZAL, Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, şehidin babası Feyzi Pürlü, akrabası İl Kültür Müdürü Kadir Pürlü, silah arkadaşları, yakınları, askeri erkan, protokol üyeleri, Şehit aileleri, Gaziler ve vatandaşlar katıldı. Cenaze programı sırasında Korgeneral Galip Mendi şehit babasının elini tutarken, yeğeni Mert Akbulut’u da öperek teselli etti. Şehidin birliğindeki arkadaşları şehit babasının elini öperek acısını paylaşmaya çalıştı.İl Müftüsü Yusuf Şahin’in kıldırdığı cenaze namazının ardından omuzlara alınan şehit cenazesi top arabasına kadar taşındı.

TALİHSİZ KAZA

Cenazenin top arabasına konulması sırasında babası Feyzi Pürlü ile yakınları tabutuna sarılarak ağladı. Top arabasına konulan cenaze bir süre Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde götürüldü. Cenazeyi uğurlamaya yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Sıfırın altında 8 derece soğuk havada kortej ilerlerken, cenazeyi taşımakla görevli askerlerin yer aldığı mangada bulunan ve top arabasının yanında yürüyen bir asker buzlu zemin nedeni ile kayıp düşünce, top arabası tekerinin altında kaldı. Askerlerin uyarısı ile araç durdurularak teker altından çıkarılan asker ambulansla hastaneye kaldırıldı. Daha sonra top arabasından alınan şehidin cenazesi, cenaze arabasına konularak Yukarı Tekke Mezarlığı içerisindeki şehitliğe götürüldü. Burada şehit mezara götürülürken annesi Neşe Pürlü de askerlerle birlikte şehide selam durdu.

BABASINA SÜRPRİZ YAPACAKTI

Şehit Kara Pilot Üsteğmen Şükrü Pürlü’nün, Sivas’ta Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi A.Ş.’de elektrik bölümünde işçi olarak çalışan babası Feyzi Pürlü’ye sürpriz yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Kurumuna başvurarak işlemleri yapılan Feyzi Pürlü, bu hafta cuma günü emekliye ayrılacaktı. Bundan haberdar olan Üsteğmen Şükrü Pürlü, annesi Neşe Pürlü ile kısa süre önce yaptığı telefon görüşmesinde cuma günü haber vermeden Sivas’a gelerek babasına emekli olduğu gün sürpriz yapacağını söyledi. Ancak sürprizini gerçekleştiremeden, helikopter kazasında şehit düştü.

 

  Haberle ilgili resimler:

   

   
   

 

 
 
 

 

 

                 

anasayfa  |  hakkımızda  |  resim galerisi  |  şehitlerimiz  | hesap numaraları  iletişim