..:ANASAYFA:..
 Derneğimiz
 Yönetim
 Şehitlerimiz
 Gazilerimiz
 Haberler
 Müzelerimiz
 Şehitliklerimiz
 Fotoğraf Galerisi
 Banka Hesap Numaramız
 İletişim
 webmailsitede Web'de

 

 
Şehidimiz Polis Memuru Kenan ARDIÇ ın ismi yaşatılacak


Sivas Belediye Başkanlığımızın aldığı kararla Gurbet Caddesinin adının, Diyarbakır Sur ilçesinde Bölücü Terör Örgütü mensuplarının el yapımı bombanın patlatılması sonucu şehit olan Polis memuru Şehit Kenan ARDIÇ' ın ismi yaşatılacak. 


Törende konuşma yapan Valimiz Sayın Âlim BARUT; "Bu millet Anadolu'da yaşadığı sürece düşmanı eksik olmayacaktır. Bizde vatanımızı korumak için mecburen mücadele edeceğiz. Şehitlerimiz olacak ama onların hatıralarını başta kalbimizde olmak üzere isimlerini, caddelerde ve okullarda yaşatmak, onların bize emaneti olan ailelerine devlet ve millet olarak sahip çıkmak zorundayız. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Umuyorum ki milletimiz huzura ve refaha bir an önce kavuşur. Şehitlerimiz ve aileleri bizim için çok değerlidir. Böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için Allah sizden razı olsun. Bu milletin geleceğinin teminatı bu şekilde yetiştirdiğiniz evlatlardır. Devletimiz, sizlerin yanında olduğunu bilmenizi istiyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, sizlere de başsağlığı diliyorum.''dedi.Şehit Kenan ARDIÇ'ın babası Cemal ARDIÇ ise "Oğlumun adının evimizin bulunduğu caddeye verilmesi bizleri memnun etti. Bugüne kadar Valilik, Belediye, Emniyet Müdürlüğümüz ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.'' dedi.

Törene Sivas Valimiz Sayın Alim BARUT, Belediye Başkanımız Sami AYDIN, Emniyet Müdürümüz Turgay ÇALIŞKAN, Dernek Başkanımız Mustafa HIZAL, Mahalle Muhtarı Behsat CAN, ulucami İmamı Ergün CEYHAN ,Şehidimizin Babası Cemal ARDIÇ, Şehidimizin yakınları, Emniyet personeli ve Mahalle sakinleri katıldı.Tören, yapılan duanın ardından Gurbet Caddesi tabelasının sökülmesi ve Şehit Kenan ARDIÇ Caddesi tabelasının asılması ile son buldu. 

 
Sayfa Başı